O mnie

Nazywam się Sylwia Podgórska-Mackiewicz. Piszę prawie od zawsze. Przy okazji ukończyłam studia prawnicze oraz aplikację radcowską, a obecnie jestem radcą prawnym.

Począwszy od 2013 roku zdobywam doświadczenie zawodowe, praktykowałam między innymi w uniwersyteckiej poradni prawnej, kancelariach radców prawnych oraz adwokatów. Od 2017 roku jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Prywatnie mama dwóch chłopaków i żona ratownika medycznego oraz pielęgniarza. To dzięki niemu prawo medyczne stało się mi jeszcze bliższe – bo zrozumiałam je od „drugiej” strony – od strony osoby będącej w środku tego wszystkiego.

Dlaczego prawo medyka? Bo po prostu lubię prawo medyczne. Daje możliwość pracy zarówno z prawem cywilnym, prawem pracy, umów, jak i karnym (choć można by wymieniać jeszcze inne dziedziny).

Do tego dostrzegam, że nasze – tj. prawnicze i medyczne środowiska, są bardzo podobne do siebie. Łączy nas chociażby nieustanna praca z ludźmi, duże natężenie stresu, czy odpowiedzialność za życie i zdrowie innych, choć w innych obszarach.

No i jeszcze jedno – aspekt językowy! Zarówno personel medyczny, jak i prawniczy, posługuje się własnym „slangiem”, często niezrozumiałym dla osób z zewnątrz. Któż lepiej się dogada jak nie prawnik z medykiem? 😉 Dlatego pragnę by ten blog nie był pisany „po chińsku”, tak ażeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób z poza prawniczej branży.

Zatem po tym wstępie – zapraszam do zapoznania się z treściami tu zawartymi. Mam nadzieję, że nie będziesz się nudzić. 🙂

Sylwia Podgórska-Mackiewicz

About Sylwia Podgórska-Mackiewicz

Piszę prawie od zawsze. Przy okazji skończyłam studia prawnicze oraz aplikację radcowską. Prywatnie żona ratownika medycznego. Po zmieszaniu zamiłowania do prawa, "lekkiego pióra" i słabości do medycyny powstał mój blog - prawomedyka, czyli o prawie dla personelu medycznego i nie tylko!